Попередження Для забезпечення високого рівня обслуговування на цьому сайті використовуються куки (cookies). Продовжуючи його використання, ви погоджуєтеся з тим, що куки (cookies) будуть зберігатися на вашому комп'ютері: Прийняти
Зв'язок
email
Мова

Заготовки картонних бірок в рулонах для термотрансферного друку

Області застосування даного способу маркування


Маркування за допомогою бірок застосовується в багатьох галузях промисловості, але найбільш поширена при маркуванні одягу і ювелірних виробів. До недавнього часу всю змінну інформацію про вироби (найменування, розмір, артикул, склад і т.д.) заповнювали вручну за допомогою кулькової ручки, тому що замовити в друкарні індивідуальні бірки для кожного найменування виробів невиправдано дорого, а в разі ювелірних виробів, завжди мають різну вагу - неможливо. Таке маркування була малопродуктивна і неминуче приводило до великої кількості помилок.

Переваги друку картонних бірок за допомогою принтерів етикеток


З появою спеціалізованих принтерів етикеток ситуація кардинально змінилася. Принтери етикеток дозволяють протягом декількох хвилин в офісних або виробничих умовах забезпечувати якісне і довговічне маркування з печаткою унікальної інформації про виріб на кожній етикетці або бірці. Повсюдне впровадження штрихового кодування і автоматичної ідентифікації товарів остаточно витіснило ручне заповнення інформації на бірках і етикетках.

Компанія «Гера» пропонує кілька варіантів картонних бірок призначених для друку змінної інформації за допомогою термо- або термотрансферних принтерів, а також послуги дизайну і попереднього нанесення кольорових зображень (препринта) на заготовки картонних бірок. Кожен з варіантів заготовок картонних бірок може бути різних розмірів, тому що в більшості випадків виготовляється під замовлення. Варіюються різні типи заготовок тільки по принципам забезпечення сумісності витратних матеріалів з принтерами етикеток.

Для забезпечення можливості друку принтерів етикеток безпосередньо на поверхні картонних бирок необхідно, щоб заготовки бірок:

 • Були намотані в рулон або укладені у вигляді гармошки.
 • Мали мітки, за якими оптичні датчики принтерів змогли б визначити довжину, початок і кінець бірки.

В якості міток можуть використовуватися проміжки між бірками, перфоровані отвори з видаленням матеріалу з отвору або чорні мітки. Ще можна зустріти на багатьох виробах картонні бірки з наклеєними на них самоклеючими етикетками несуть інформацію про виріб.

Варіант 1

Картон ріжеться у вигляді безперервної стрічки необхідної ширини і намотується в рулон. Довжина бірки формується довжиною макета і настройками в драйвері принтера. В налаштуваннях друку вибирається тип друку «по безперервної стрічці» при якому оптичний датчик принтера буде визначати лише наявність або відсутність (закінчення) етикеточного матеріалу. Поділ стрічки надрукованих бірок на окремі бирки в даному випадку можна виконувати автоматичним обрізувачем принтера, або після друку вручну.

Переваги

 • Відсутність витрат з до друкарської підготовки (виготовлення флексоформ для нанесення фарби і ножа для висікання).
 • Можливість оперативно змінювати довжину бірки.

Недоліки

 • Немає можливості заздалегідь провести препринт, перфорацію отворів і місць обриву або вигину.

Варіант 2

На стрічці картону наносяться чорні мітки з кроком рівним довжині бірки. В налаштуваннях друку принтера вибирається метод визначення довжини бірок по мітках, що включає в принтері датчик на відбитий сигнал (Reflective).

Переваги

 • Є можливість заздалегідь провести препринт прикрашає бірку.
 • При виготовленні заготовок бірок можливо зробити перфорацію отворів для кріплення пластиковим з'єднувачем або мотузкою, пробийте місця ручного обриву, а також вигину.

Недоліки

 • У разі нанесення темного поліграфічного препринта на поверхню бірки контрастність між декоративними елементами дизайну і чорною міткою може виявитися недостатньою для впевненого розпізнавання бирок чеко друкувальні. Перед запуском проекту до друку необхідно зробити тестову друк і апробувати заготовки з обраною моделлю принтера;
 • Більш висока вартість у порівнянні з першим варіантом;
 • Неможливо оперативно змінювати довжину бірки.

Варіант 3

На стрічці картону перфоруються вирізи з видаленням картону, що імітують проміжки між етикетками. У разі використання даного виду витратних матеріалів в настройках друку принтера встановлюються настройки для роботи з датчиком етикеток на просвіт (transmissive). Два варіанти заготовок з вирізами обумовлені тим, що в принтерах етикеток початкового рівня датчики на проміжки між етикетками, як правило, нерухомі і жорстко закріплені в корпусі принтера або по центру друкує області, або збоку. Вибирати один або інший варіант заготовок необхідно виходячи з особливостей конструкції конкретної моделі принтера. Володарі промислових принтерів з рухомими по ширині друку датчиками можуть використовувати обидва варіанти заготовок.

Переваги

 • Даний варіант має всі переваги попереднього другого варіанту, але на відміну від чорної мітки не завжди стабільно розпізнається принтером на тлі темних макетів препринта, дає кращий результат саме з такими варіантами заготовок.

Недоліки

 • Даному виду заготовок властиві ті ж недоліки, якими володіє другий варіант;
 • Слід зазначити, що варіант 3-а кращий у порівнянні з варіантом 3-б, тому що такі заготовки простіше у виготовленні. При виготовленні заготовок за спрощеним варіантом 3б немає 100% гарантії видалення картону з проміжків між бирками, що призводить до збільшення ймовірності браку під час друку змінною інформацією за допомогою принтера етикеток.

Персональний менеджер

Людмила Туренко

Менеджер відділу повнокольорового друку

Людмила Туренко

Менеджер відділу повнокольорового друку

 • 044 503-79-01 (вн. 130)
 • l.turenko@gera.com.ua

Залишити запит