Попередження Для забезпечення високого рівня обслуговування на цьому сайті використовуються куки (cookies). Продовжуючи його використання, ви погоджуєтеся з тим, що куки (cookies) будуть зберігатися на вашому комп'ютері: Прийняти
Зв'язок
email
Мова

Фарбувальні стрічки (ріббони) для термотрансферного друку


Термотрансферні фарбувальні стрічки (ріббони) - це рулони тонких полімерних плівок, покритих з одного боку барвним шаром, намотані на пластмасові або картонні втулки, що використовуються в різних друкуючих пристроях. Друк відбувається завдяки перенесенню фарби з ріббона на поверхню етикетки, бірки або упаковки під впливом локального нагріву друкуючої головки (термоголовки) принтера.


Термотрансферний спосіб друку надзвичайно універсальний і дозволяє надрукувати зображення на різних матеріалах:

 • паперу і картону (матові, напівглянсові, глянсові);
 • полімерні плівки (поліпропілен, поліетилен, поліестер, поліолефін, PET і т.д.);
 • текстиль (нейлон, поліестер, поліестер-сатин, ацетатний сатин і т.д.).

Типи фарбувальних стрічок


Така універсальність обумовлена застосуванням фарбувальних стрічок з різним складом фарбувального шару. Різні склади фарбувального шару ріббонов дають широкі можливості не тільки в виборі матеріалів, за якими можна проводити друк текстів, штрих-кодів і різної графіки, але і в стійкості даних відбитків до різних руйнівних дій (старіння, прямі сонячні промені, волога, тертя або дряпання, агресивні речовини і т.д.).

Ріббони за складом фарби можна розділити на три великі групи:

 • Wax - фарбувальний шар ріббона на основі воску. Ці ріббони мають відносно невисоку стійкість до змивання, розмазування і шарпання. Головною перевагою є низька ціна, що і обумовлюють причину їх використання в 70-80% випадках;
 • Wax / Resin - фарбувальний шар ріббона з суміші воскових і полімерних барвників. Використовується для друку зносостійких етикеток;
 • Resin - фарбувальний шар ріббона з полімерних барвників. Застосовують у разі підвищених вимог до зносостійкості друку на етикетці.

Основні параметри намотування ріббонов


Ріббони намотуються в рулони на картонні або пластикові втулки. Параметри намотування визначаються конструкцією друкувального пристрою. До основних параметрів намотування можна віднести:

 • Ширина фарбувальної стрічки (ріббона) - повинна бути не менше ширини відбитка, але рекомендується вибирати фарбувальні стрічки шириною на 3-5 мм більше, ніж ширина етикетки або бирки. Виконання даної рекомендації дозволить знизити знос друкуючих головок на краях етикеточних матеріалів.
 • Довжина фарбувальної стрічки (ріббона) - визначається максимальним діаметром рулону, який можливо встановити в відведеному для цього просторі всередині друкувального пристрою (принтера).

Діаметр втулки - визначається конструкцією принтера. Є три різновиди картонних втулок:

 • на півдюймова - для принтерів початкового рівня;
 • дюймова - для промислових принтерів;
 • специфічний формат втулок з пластмаси для промислових принтерів Avery Dennison (Paxar).

Тип намотування - задається конструкцією механізму протягування стрічки принтера і визначається по розташуванню фарбувального шару в витках стрічки:

 • назовні (OUT) на зовнішній стороні витків;
 • всередину (IN) - на внутрішній стороні витків.

Типова маркування ріббона:Асортимент


Компанія «Гера» пропонує найширший асортимент фарбувальних стрічок (ріббонов) в Україні, а також можливість придбання ріббонов як від провідних європейських виробників - Comercial Arque (Іспанія), Printmark (Литва), так і оригінальних ріббонов від виробників принтерів - TSC (Тайвань) , Toshiba TEC (Японія), Avery Dennison (США).

Рекомендації щодо застосування ріббонов і докладні їх характеристики ви можете знайти в нашому каталозі за посиланням.

Персональний менеджер

Марина Ковиліна

Керівник відділу витратних матеріалів

Марина Ковиліна

Керівник відділу витратних матеріалів

 • 044 503-79-01 (вн. 122)
 • m.kovylina@gera.com.ua

Залишити запит