Заготовки картонних бірок в рулонах для термотрансферного друку
Області застосування даного способу маркування
Маркування за допомогою бірок застосовується в багатьох галузях промисловості, але найбільш поширена при маркуванні одягу і ювелірних виробів. До недавнього часу всю змінну інформацію про вироби (найменування, розмір, артикул, склад і т.д.) заповнювали вручну за допомогою кулькової ручки, тому що замовити в друкарні індивідуальні бірки для кожного найменування виробів невиправдано дорого, а в разі ювелірних виробів, завжди мають різну вагу - неможливо. Таке маркування була малопродуктивна і неминуче приводило до великої кількості помилок.
Переваги друку картонних бірок за допомогою принтерів етикеток
З появою спеціалізованих принтерів етикеток ситуація кардинально змінилася. Принтери етикеток дозволяють протягом декількох хвилин в офісних або виробничих умовах забезпечувати якісне і довговічне маркування з печаткою унікальної інформації про виріб на кожній етикетці або бірці. Повсюдне впровадження штрихового кодування і автоматичної ідентифікації товарів остаточно витіснило ручне заповнення інформації на бірках і етикетках.
Компанія «Гера» пропонує кілька варіантів картонних бірок призначених для друку змінної інформації за допомогою термо- або термотрансферних принтерів, а також послуги дизайну і попереднього нанесення кольорових зображень (препринта) на заготовки картонних бірок. Кожен з варіантів заготовок картонних бірок може бути різних розмірів, тому що в більшості випадків виготовляється під замовлення. Варіюються різні типи заготовок тільки по принципам забезпечення сумісності витратних матеріалів з принтерами етикеток.
Для забезпечення можливості друку принтерів етикеток безпосередньо на поверхні картонних бирок необхідно, щоб заготовки бірок:
- Були намотані в рулон або укладені у вигляді гармошки.
- Мали мітки, за якими оптичні датчики принтерів змогли б визначити довжину, початок і кінець бірки.
В якості міток можуть використовуватися проміжки між бірками, перфоровані отвори з видаленням матеріалу з отвору або чорні мітки. Ще можна зустріти на багатьох виробах картонні бірки з наклеєними на них самоклеючими етикетками несуть інформацію про виріб.
Варіант 1
Картон ріжеться у вигляді безперервної стрічки необхідної ширини і намотується в рулон. Довжина бірки формується довжиною макета і настройками в драйвері принтера. В налаштуваннях друку вибирається тип друку «по безперервної стрічці» при якому оптичний датчик принтера буде визначати лише наявність або відсутність (закінчення) етикеточного матеріалу. Поділ стрічки надрукованих бірок на окремі бирки в даному випадку можна виконувати автоматичним обрізувачем принтера, або після друку вручну.
Переваги
- Відсутність витрат з до друкарської підготовки (виготовлення флексоформ для нанесення фарби і ножа для висікання).
- Можливість оперативно змінювати довжину бірки.
Недоліки
- Немає можливості заздалегідь провести препринт, перфорацію отворів і місць обриву або вигину.
Варіант 2
На стрічці картону наносяться чорні мітки з кроком рівним довжині бірки. В налаштуваннях друку принтера вибирається метод визначення довжини бірок по мітках, що включає в принтері датчик на відбитий сигнал (Reflective).
Переваги
- Є можливість заздалегідь провести препринт прикрашає бірку.
- При виготовленні заготовок бірок можливо зробити перфорацію отворів для кріплення пластиковим з'єднувачем або мотузкою, пробийте місця ручного обриву, а також вигину.
Недоліки
- У разі нанесення темного поліграфічного препринта на поверхню бірки контрастність між декоративними елементами дизайну і чорною міткою може виявитися недостатньою для впевненого розпізнавання бирок чеко друкувальні. Перед запуском проекту до друку необхідно зробити тестову друк і апробувати заготовки з обраною моделлю принтера;
- Більш висока вартість у порівнянні з першим варіантом;
- Неможливо оперативно змінювати довжину бірки.
Варіант 3
На стрічці картону перфоруються вирізи з видаленням картону, що імітують проміжки між етикетками. У разі використання даного виду витратних матеріалів в настройках друку принтера встановлюються настройки для роботи з датчиком етикеток на просвіт (transmissive). Два варіанти заготовок з вирізами обумовлені тим, що в принтерах етикеток початкового рівня датчики на проміжки між етикетками, як правило, нерухомі і жорстко закріплені в корпусі принтера або по центру друкує області, або збоку. Вибирати один або інший варіант заготовок необхідно виходячи з особливостей конструкції конкретної моделі принтера. Володарі промислових принтерів з рухомими по ширині друку датчиками можуть використовувати обидва варіанти заготовок.
Переваги
- Даний варіант має всі переваги попереднього другого варіанту, але на відміну від чорної мітки не завжди стабільно розпізнається принтером на тлі темних макетів препринта, дає кращий результат саме з такими варіантами заготовок.
Недоліки
- Даному виду заготовок властиві ті ж недоліки, якими володіє другий варіант;
- Слід зазначити, що варіант 3-а кращий у порівнянні з варіантом 3-б, тому що такі заготовки простіше у виготовленні. При виготовленні заготовок за спрощеним варіантом 3б немає 100% гарантії видалення картону з проміжків між бирками, що призводить до збільшення ймовірності браку під час друку змінною інформацією за допомогою принтера етикеток.