Зв'язок
email
Мова

Заготовки картонних бірок в рулонах для термотрансферного друку

Області застосування даного способу маркування


Маркування за допомогою бірок застосовується в багатьох галузях промисловості, але найбільш поширена при маркуванні одягу і ювелірних виробів. До недавнього часу всю змінну інформацію про вироби (найменування, розмір, артикул, склад і т.д.) заповнювали вручну за допомогою кулькової ручки, тому що замовити в друкарні індивідуальні бірки для кожного найменування виробів невиправдано дорого, а в разі ювелірних виробів, завжди мають різну вагу - неможливо. Таке маркування була малопродуктивна і неминуче приводило до великої кількості помилок.

Переваги друку картонних бірок за допомогою принтерів етикеток


З появою спеціалізованих принтерів етикеток ситуація кардинально змінилася. Принтери етикеток дозволяють протягом декількох хвилин в офісних або виробничих умовах забезпечувати якісне і довговічне маркування з печаткою унікальної інформації про виріб на кожній етикетці або бірці. Повсюдне впровадження штрихового кодування і автоматичної ідентифікації товарів остаточно витіснило ручне заповнення інформації на бірках і етикетках.

Компанія «Гера» пропонує кілька варіантів картонних бірок призначених для друку змінної інформації за допомогою термо- або термотрансферних принтерів, а також послуги дизайну і попереднього нанесення кольорових зображень (препринта) на заготовки картонних бірок. Кожен з варіантів заготовок картонних бірок може бути різних розмірів, тому що в більшості випадків виготовляється під замовлення. Варіюються різні типи заготовок тільки по принципам забезпечення сумісності витратних матеріалів з принтерами етикеток.

Для забезпечення можливості друку принтерів етикеток безпосередньо на поверхні картонних бирок необхідно, щоб заготовки бірок:

 • Були намотані в рулон або укладені у вигляді гармошки.
 • Мали мітки, за якими оптичні датчики принтерів змогли б визначити довжину, початок і кінець бірки.

В якості міток можуть використовуватися проміжки між бірками, перфоровані отвори з видаленням матеріалу з отвору або чорні мітки. Ще можна зустріти на багатьох виробах картонні бірки з наклеєними на них самоклеючими етикетками несуть інформацію про виріб.

Варіант 1

Картон ріжеться у вигляді безперервної стрічки необхідної ширини і намотується в рулон. Довжина бірки формується довжиною макета і настройками в драйвері принтера. В налаштуваннях друку вибирається тип друку «по безперервної стрічці» при якому оптичний датчик принтера буде визначати лише наявність або відсутність (закінчення) етикеточного матеріалу. Поділ стрічки надрукованих бірок на окремі бирки в даному випадку можна виконувати автоматичним обрізувачем принтера, або після друку вручну.

Переваги

 • Відсутність витрат з до друкарської підготовки (виготовлення флексоформ для нанесення фарби і ножа для висікання).
 • Можливість оперативно змінювати довжину бірки.

Недоліки

 • Немає можливості заздалегідь провести препринт, перфорацію отворів і місць обриву або вигину.

Варіант 2

На стрічці картону наносяться чорні мітки з кроком рівним довжині бірки. В налаштуваннях друку принтера вибирається метод визначення довжини бірок по мітках, що включає в принтері датчик на відбитий сигнал (Reflective).

Переваги

 • Є можливість заздалегідь провести препринт прикрашає бірку.
 • При виготовленні заготовок бірок можливо зробити перфорацію отворів для кріплення пластиковим з'єднувачем або мотузкою, пробийте місця ручного обриву, а також вигину.

Недоліки

 • У разі нанесення темного поліграфічного препринта на поверхню бірки контрастність між декоративними елементами дизайну і чорною міткою може виявитися недостатньою для впевненого розпізнавання бирок чеко друкувальні. Перед запуском проекту до друку необхідно зробити тестову друк і апробувати заготовки з обраною моделлю принтера;
 • Більш висока вартість у порівнянні з першим варіантом;
 • Неможливо оперативно змінювати довжину бірки.

Варіант 3

На стрічці картону перфоруються вирізи з видаленням картону, що імітують проміжки між етикетками. У разі використання даного виду витратних матеріалів в настройках друку принтера встановлюються настройки для роботи з датчиком етикеток на просвіт (transmissive). Два варіанти заготовок з вирізами обумовлені тим, що в принтерах етикеток початкового рівня датчики на проміжки між етикетками, як правило, нерухомі і жорстко закріплені в корпусі принтера або по центру друкує області, або збоку. Вибирати один або інший варіант заготовок необхідно виходячи з особливостей конструкції конкретної моделі принтера. Володарі промислових принтерів з рухомими по ширині друку датчиками можуть використовувати обидва варіанти заготовок.

Переваги

 • Даний варіант має всі переваги попереднього другого варіанту, але на відміну від чорної мітки не завжди стабільно розпізнається принтером на тлі темних макетів препринта, дає кращий результат саме з такими варіантами заготовок.

Недоліки

 • Даному виду заготовок властиві ті ж недоліки, якими володіє другий варіант;
 • Слід зазначити, що варіант 3-а кращий у порівнянні з варіантом 3-б, тому що такі заготовки простіше у виготовленні. При виготовленні заготовок за спрощеним варіантом 3б немає 100% гарантії видалення картону з проміжків між бирками, що призводить до збільшення ймовірності браку під час друку змінною інформацією за допомогою принтера етикеток.


Персональний менеджер

Людмила Туренко

Менеджер відділу

Людмила Туренко

Менеджер відділу

 • 044 503-79-01 (вн. 130)
 • l.turenko@gera.com.ua

Залишити запит